~ NAVIGATION ~


Leden 2013

30. 1. 2013

30. ledna 2013 v 14:53 | LuCa.. píše x) |  My Diary

~ První den v práci, a ten druhý !

Ahojky :)

Takže jenom napíšu, včera jsem přijela na 8. ráno. Představila mě tam skoro všem, a já okamžitě zapoměla jejich jména :D ukazovala mi stránky webový, kde nás najdu, to naše oddělení. Vesměs budu dělat hlavně jenom poštu, nosit, posílat a tak dále. Taky jsem vyndavala z kartoték řidičáky a ty žádosti od lidí, kteří už umřeli, stejně tak dneska. Byla jsem tam jen do půl 12, a dneska jsem už tam jela na 7. ráno a tak to bude už na furt. Achjo to vstávání........
Dneska jsem se koukala jak ten kluk, který končí zítra a místo něj nastupuju já, dělá tu poštu, takže jsem furt jenom čuměla a ptala se na věci co mi nebyli jasný. A taky jsem řadila ty mrtvý, nevim proč ale přijde mi to vtipný. No a uvidím co budu dělat zítra. Jenže musím na nějakou trapnou prohlídku lékařskou, objednali mě na zítra na 12. poledne, ale musím mít výpis od svýho doktora, ale on je nedělá, že dává karty, a tady u nás je jen v pátek.... takže fakt trapný! Snad jim to nebude vadit, když to donesu dostatečně. No co, at mi políbí prdel :D

Tak já pak napíšu zase až bude čas, a zítra odpoledne oběhnu AFFS :)

Pááá :)

DIY o.3

29. ledna 2013 v 17:14 | LuCa.. píše x) |  DIY

Jak si krásně ozdobit krabičku :)

28. 1. 2013

28. ledna 2013 v 20:07 | LuCa.. píše x) |  My Diary

Ahooooooooojky :))

Takže dneska jsem ráno měla na snídani míchaná vajíčka, ty jo už jsem je fakt dlouho neměla :) Na oběd jsem dělala špagety jen tak s kečupem a v 1 hodinu odpoledne mě přítel odvezl do Sokolova. A pak odjel do práce. Já šla nejdřív na gyndu, protože jsem potřebovala recept, a přišla jsem v 13:05 h, měli tam že tam jsou od 13:00 - 15:00 h (ale předtím měli hodinovou pauzu na oběd), takže jsem tam přišla a klepu a nic. No a oni si přišli až v půl 2 !! To si dělají prdel ze mě. ( a to jsem si myslela že bych mohla stihnout autobus ve třičtvrtě na 2, ho*no :D) Nakonec mi dala recepty dva, nevím, jestli to tak teď dělají normálně, nebo proto, že jsem musela půl hodiny čekat... Pak jsem šla do Billy, koupila si Racio, Lednovou Dietu a Rafaelo - jelikož bude mít mamka narozky. No a pak jsem šla na busák, nabít si kartu. Autobus mi ujel o 5 minut. Hmmmmmmmmmmmm. Nudila jsem se a tak jsem zavolala mámě jestli náhodou nejedou do Sokolova a ona že už jsou na cestě, tak jsem jela s nima do Kauflandu :D Koupila jsem si jen pár věcí.
Navíc jsem přemýšlela, že si tu Dietu předplatím, ale to uvidíme až z první výplaty :D :))) Doma jsem si udělala sváču pomeranč a jablko na kostičky s bílým jogurtem. Taky jsem hrála chvíli Mafii, a zacvičila si jen na 20 minut, sakra nějak to zanedbávám....... musím přidat.. jsem lenoch já vím :) No a teď jsem byla na svém druhém blogu a přidávala nějaké články. Teď se jdu umejt, umejt nádobí a zkouknout poslední díl druhé série O.C. a číst si Dietu, než přijde přítel z práce.

Ahoooj :)

27. 1. 2013

27. ledna 2013 v 17:33 | LuCa.. píše x) |  My Diary

Tak jakpak se máme dnes? je neděle, zítra škola :D No... takže včera jsem uklízela, ale ještě něco mě čeká dneska, včera jsem uklidila: vysála obývák, zametla chodbu, utřela prach, umyla a utřela nádobí + jsem uvařila oběd → špenát s bramborovými knedllíky a vepřové maso, které zbylo ještě na dnešek. Včera jsem vesměs nedělala, krom úklidu, nic, akorát jsme večer jeli do Kauflandu nakoupit nějaký jídlo. Dneska jsem až do 3 odpoledne ležela v pyžamu v posteli, a pak jsme šli pro sololit. Přítel mi stáhl Mafii 1 ♥ moje nejoblíbenější hra na světě :D takže super, můžu hrát, snad něco stihnu ještě zahrát než uklidím: musím umýt koupelnu a umýt nádobí. Taky chci hodit ještě nějaké články na svůj druhý blog, takže... no mám na to čas do půl 7 asi tak :D takže se na to vrhnu hned jak dopíšu tenhle článek. Taky jsem teď dokoukala Upíří deníky, nový díl, přišel mi trochu nudný, ale co :D dneska byla Elena v pohodě :) Jinak AFFS oběhnu zítra odpoledne, budu mít fůůůru času !!! tak se mějte krásně.

Pa

25. 1. 2013

25. ledna 2013 v 16:48 | LuCa.. píše x) |  My Diary

Ahoj !

Takže jsem se dověděla, že nastupuji v úterý 29. 1. 2013, ale oficiálně asi až 1. února. V úterý tam mám přijít a sepíšeme smlouvu, takže paráda :) Jinak ta práce se týká toho, co jsme hodně dělali na škole - PC. Budu prý třídit poštu (datové schránky) a budu prostě k ruce, vyndavat karty z kartoték a skartovat a všechno. Toť práce administrativního pracovníka :D tohle jsem chtěla dělat už od té doby, co jsem vylezla školu - být v kanceláři a na kompu. A taky to bylo úplnou náhodou, ta paní, co mi tu práci nabídla bydlí ve stejné vesnici jako já a zná mojí babičku a mámu, kterou potkala na cestě do krámu a ptala se, jestli mám už nějakou práci a jestli bych nechtěla tohle. Takže je to vlastně o tom, že moje rodina má známé :D jinak bych to neměla, že.
Dnes jsem zkoukla nový díl Pretty Little Liars, Spencer se už dověděla že Toby je -A, chudák holka to bylo tak smutný, no a Meredith, ta svině... polít jí benzínem a zapálit :D :))) a taky jsem viděla nový díl Hart of Dixie, zase sranda :) Stáhla jsem si 1. díl Nezvratného osudu, a na řadě budou další, zkoukla další díl O.C. , udělala jsem perník, jehož recept zde taky (někdy) příště najdete, jinak se můžete pod tímto článkem mrknout na ty koláčky :) doufám, že to všichni pochopíte, vesměs je to velmi jednoduché :)
Jinak pro Vás ostatní, konečně pátek, co? :)) No, taky si to už budu brzo říkat :D
Mějte se krásně !

Pa

Sváteční koláčky

25. ledna 2013 v 16:11 | LuCa.. píše x) |  Recepty

Suroviny

Těsto: 1/2 kg polohrubé mouky, trochu soli, 1 lžička cukru, 1 hera, 1 šlehačka na šlehání (30 %), 30 dkg droží, 2 žloutky
Krém: 3 tvarohy, trochu pudinkového prášku (vanilkový), 1 žloutek, trochu cukru, vanilkový cukr

Postup

Do mísy si dáme mouku, sůl a cukr. Rozpustíme heru a přidáme do mísy. Droždí rozdrolíme do malé skleničky a přidáme trochu mléka (cca 3 - 4 lžíce) a dáme na 30 vteřin do mikrovlnné trouby. Potom přidáme do mísy, spolu se žloutky a šlehačkou. Mícháme tak, aby nám vzniklo těsto. Necháme chvilku odpočinout a mezitím si uděláme krém: smícháme tvarohy s trochou pudinkového prášku, žloutkem, cukrem a vanilkovým cukrem. Z těsta válíme malé kuličky a ty dáváme na plech vyložený pečícím papírem (viz. obrázek dole) Až plech naplníme, vezmeme si korek od vína (nebo něco jiného kulatého, víčko od mattonky, aby to byl průměr tak 2 - 2,5 cm), korek můžeme namočit do vody, aby se nám těsto nelepilo. Přiložíme ho na kuličku a zmáčkneme - v těstě se nám udělá důlek a do něj dáme krém (také na obrázku) To pak uděláme s každou kuličkou. Nakonec můžeme ozdobit rozinkami, nebo mandlemi... Dáme do trouby na 200 °C, dokud těsto nezhnědne.

+ těsto je cca na 150 koláčků a na jeden plech se vejde cca 30 koláčků.

Můj typ: pokud nechcete dělat takle malé koláčky, můžete si vzít něco většího, misku, větší skleničku a dělat větší důlky a budete mít i větší koláče :)


Malé kuličky - uděláme důlek - zaplníme krémem - navrch rozinky

P.S.: nahoře na obrázku můžete vidět, že jsme použili i marmeládu, to proto, že jsme použili jen 2 tvarohy a nezbyl nám krém, tudíž jsme použili marmeládu, ale ta vytekla

Přeji dobrou chuť !!! Recept je velice jednoduchý :)

24. 1. 2013

24. ledna 2013 v 10:08 | LuCa.. píše x) |  My Diary

Ahojky všichni :)

Už jsem opět dlouho nic nenapsala, co? :D V pondělí jsme s mámou dělali koláčky (recept bude asi zítra) ty jo to byla makačka :) Dělali jsme je od 11. h do 2. h, k obědu jsem dělala americký brambory s rybou a sekanou. Pak když přijel přítel z práce, tak jsme byli chvíli na kompu a jel cvičit. Tak jsem si taky zacvičila, sice jen na 25 minut, ale to nevadí. Koukala jsem na O.C. a stahovala si nějaké obrázky z Weheartitu, na svůj fit blog. Přítel přišel někdy v půl 9 a donesl dort, ještě ho mám, ptž já přece nemůžu jíst dort :( :D achjo to je dilema. V úterý jsem dělala maso s rýží, jak jinak :) moje nejoblíbenější, taky jsme večer koukali na Saw 4 a včera jsem stáhla 5. díl, abysme mohli večer koukat zase :D Včera jsem dělala k obědu brambory s opečeným gothajem. Taky jsem byla ráno s tátou v Globusu, ptž jsme neměli co dělat :D tak jsem si nakoupila pár věcí a táta, že si ty peníze mam nechat :))) Po obědě mi volala ta paní z úřadu, že se mám dostavit do půl 5. jestli mám zájem o tu práci. Takže jsme nejdřív jeli k babičce, ptž má něco s kompem. A pak jsme hned jeli do Sokolova, tu práci mám!!! :))) což jsem ráda, ty jo... aspon budu mít peníze a budu si moct něco koupit. (Dneska mi ještě bude volat, abysme se domluvili). Potom šel přítel cvičit, takže já jsem šla s mámou k babičce, jelikož jsme se dověděli tu super věc :)) U babičky jsme byli asi 2,5 hodiny a když jsem přišla domů, tak jsme koukali s přítelem na Saw 6, teď jsem chtěla stahovat 7. ale nemůžu ji nikde najít? Neporadíte někdo? :)))) . A až bude čas, tak oběhnu AFFS, možná ještě dnes nebo zítra :) Takže se mějte krásně.

Pa

DIY o.2

23. ledna 2013 v 10:36 | LuCa.. píše x) |  DIY

Mě se to moc líbí, je to takové originální :)))

20. 1. 2013

20. ledna 2013 v 18:31 | LuCa.. píše x) |  My Diary

Ahojky

Takže v pátek jsem jela do toho Sokolova kvůli práci do té TETY, tak mi řekli, že jim mam dát životopis, a že bude výběrové řízení, hm... co jsem mohla čekat že jo !!! Koukala jsem na nový díl TVD, každopádně to bylo zajímavý! Akorát mě furt sere Elena :D v té škole se tam Stefanovy omlouvala, tohle a tamto a pak volala Damonovi, že ho miluje i bez toho pouta... omg :D fakt bych jí pleskla :D No dále jsem koukala na O.C. a udělala tu vajíčkovou pomazánku. Recept bude později. V sobotu jsme koukali na telku, a pak přítel odjel cvičit a k babičce svojí. Tak se stavil v tescu a něco nakoupil. Já mezitím koukala na O.C., co jiného :D a dala si buchtu (její recept tu najdete také později) a taky segedín. Večer jsme koukali na film Úhel pohledu, je to docela dobrý film, ale takový zvláštní. No a pak jsem chtěla spát (spali jsme v obýváku, abysme mohli koukat na telku, no ale babi má v obýváku takový ty starý hodiny, co dělají BIM BAM...) jenže ty hodiny mě prostě nenechali :D přítel ještě koukal na Saw 3, dávali na Coolu myslím, a přepínal to na nějaký film o čínanech s Jackie Chanem. Pak jsme šli spát, ale ty hodiny :D no konec. Dneska jsme trochu poklidili, a taky jsem mluvila s jednou paní kvůli jedné brigádě na úřadě, prý je tam zatím jeden kluk, ale asi ho vyhodí, takže já doufám, že jo, a pudu místo něj já :D ale neměla bych to takle psát, karma je svině :D tak uvidíme, příští týden bych to měla vědět. Tak a já jdu oběhnout AFFS, a koukat na další díly O.C.

Pa

18. 1. 2013

18. ledna 2013 v 14:47 | LuCa.. píše x) |  My Diary

Ahoj !!!

Tak jak pak se máte? No já se mám fajn. Ve středu jsem dodělala rekonstrukci, jak jsem chtěla, zbavila jsem se nějakých rubrik, jako třeba hodnocení blogů, nebo objednání layoutů. Nemám na to vůbec čas, a ano jsem líná :D taky jsem vymazala nějaký affs. Včera jsem zkoukla další díl Pretty Little Liars a bylo to vážně zajímavé, hlavně Mona, jsem zvědavá, co bude. A proč Toby rozřízl tu pneumatiku. Odpoledne jsem šla k babičce, jenže oni jeli do Kauflandu, tak jsem jela s nima. Pak ještě jeli na kafe ke strejdovi, a potom domů. Udělali jsme pudinkovou buchtu, mám recept, tak to sem pak hodím, jelikož to mám napsané doma a tam teď nejsem (jsem u babi na ten prodlouženej víkend). Taky jsme udělali nějakou vajíčkovou pomazánku, kterou si udělám i dneska. No pak jsem šla domů, koukla na to PLL a zatopila na vodu, a když přišla máma z práce, tak jsem šla s ní zase k babičce. Dneska jsem "konečně" vysála, ale jen tak halabala... donutil mě přítel, jinak bych to nedělala. Vzali jsme si věci a jeli k babi. Dali si oběd - segedín, knedlíky. A zatopili si. Pak odjel do práce, tak jsem zkoukla nový díl Hart of Dixie. Super !!! A za chvíli jedu do Sokolova, jelikož tam prý v Tetě hledají prodavačku, tak se tam jdu zeptat. Držte mi palce :) a pak až přijedu, tak asi budu zase koukat na O.C. nový TVD snad budou zítra, myslím, nebo nevíte kdy? :) Jo a zítra nebo v neděli oběhnu ty svoje SBčka ♥ tak se mějte krásně.

Pa

16. 1. 2013

16. ledna 2013 v 12:46 | LuCa.. píše x) |  My Diary

Ahojky všichni :)

Takže, naposledy jsem psala ..... v pondělí? jo, vlastně přece jsem chtěla vysávat, ale ještě jsem to neudělala :D a teď si už vůbec nevybavuji, co jsem dělala v pondělí, to je divný. Akorát vím, že jsem cvičila 25 minut. Málo, já vím. Včera šel přítel na krev, takže jsem koukala na film Dorian Gray - jestli to znáte. Je to i knížka, kterou jsem si stáhla na uložtu, jelikož v knihovně ji má někdo pučenou, tak proto. Viděla jsem film, chci si přečíst knížku. Film je dobrý, hraje tam Ben Barnes, toho jste mohli vidět např. jako Prince Kaspiana v Narnii :) a já si moc přeju, aby hrál Dimitrije ve Vampýrský Akademii !!! Rozhodně stojí za zkouknutí. Dále pak jsme jeli do Billy nakoupit, a odpoledne jsme museli na poštu a k babičce. Děda nám ukázal jak topit apod. protože tam deme na ten prodloužený víkend, ale to jsem psala :) U babi jsem si dala rýži s omáčkou. Akorát vůbec nevím co budu jíst dneska. Možná guláš, co tu mám, asi jo. Koukám na O.C. ale teď asi půjdu smazat nějaký ty AFFS, na kontrolu kašlu. A pak začnu s tou rekonstrukcí. A taky jsem přemýšlela, že si sem budu zapisovat co s ním a vypiju asi jako na mém fitness blogu. Tam to budu psát taky, ale ať mám delší články a mám to přehlednější. No už nevím, co bych napsala, zejtra odpoledne jdu k babičce, budeme dělat nějakou buchtu :D Jo a když jsme u toho jídla, zavedu rubriky s recepty, aspon budete vědět co jim :D takže, to je asi vše. Mějte se krásně a odpoledne se stavím u svých SB :)

Pa

7.1. 2013 - 13.1. 2013

15. ledna 2013 v 17:08 | LuCa.. píše x)
Pondeli: 51
Utery: 55
Streda: 38
Ctvrtek: 57
Patek: 53
Sobota: 47
Nedele: 40
...........................................
Celkem: 341

14. 1. 2013

14. ledna 2013 v 9:29 | LuCa.. píše x) |  My Diary

Ahoj, ahoj, ahoj :)

Takže na začátek jen, že do příštího týdne zde uskutečním velkou rekonstrukci - co se týče rubrik, mam jich moc, nějaké promažu, udělám nové, přemýšlela jsem že změním blog, ale proč, dám si tu práci tady! Promažu si AFFS, nebo udělám kontrolu, ještě uvidíme, každopádně to očekávejte tento týden.
Dále o víkendu jsem uklidila - umyla koupelnu a utřela prach, dneska chci vysát, ale ještě uvidíme :D Takdy jsem byla u babičky, jelikož jsem tam dlouho nebyla, a vlastně v pátek s přítelem jdeme k nim na prodlouženej víkend, jelikož jedou pryč. Tak tam budeme hospodařit. Noťase budu mít s sebou tak se nebojte, že nepřijdu :D Dále... včera jsem k obědu dělala kuřecí řízky s bramborama. Všechno jsme snědli, když jsme koukali na Sherloka Holmese první díl. Taky jsme šli k vietnamcovi, tady u nás, jelikož jsem chtěla koupit věci na perník (prášek do perníku, kakao, strouhaný kokos) ale neměl ani nic :D Kdo by to byl řekl.... Odpoledne jde přítel cvičit, takže nejspíš oběhnu AFFS a já si půjdu za chvíli zacvičit :)

Takže se mějte krásně, pa

12. 1. 2013

12. ledna 2013 v 9:56 | LuCa.. píše x) |  My Diary

Ahojky :)

Konečně víkend co? No mě je to upřímně uplně jedno :D Ale vy školou povinní :) Takže, kdypak jsem to psala naposledy? ve čtvrtek... Takže, tu rybu jsem nakonec nedělala, protože mamka dělala zelňačku, to znáte ne? :) Ale už nevím, co jsem dělala do večera, no to je celkem jedno. Včera jsem dokoukala první sérii O.C., tak jsem začala koukat na druhou. Kolem 12. jsem šla k mámě, pomáhat s plněnýma knedlíkama. Taky jsem volala na jednu práci, to jak jsem psala, že jsem posílala životopis, bylo to na sekretářku, ale už to bylo prý "dávno" obsazené, tak proč to dávaj na ten web? :x No nic, odpoledne jsme pak jeli s přítelem na tu pizzu :) Ta byla tak malinká :D no co, ale dali jsme si Hawai, to asi taky všichni znáte, a nějakou s kuřecím masem a slaninou. Pak jsme jeli nakoupit do Billy. Doma jsme tu pizzu snědli u Sherloka Holmese: Hra stínů. Nebylo to špatný, ale ještě jsem neviděla první díl :D No nevadí, mam ho v kompu. Jenže pak jsem byla pěkně vytočená :D já jsem si nechala načítat díly O.C. a ono se mi to v půlce vyplo a běželo od začátku.... no konec :D tak jsem vypla kompa a šla si číst nový časopis LoveStar. A teď jím lupínky s mlékem a jdu koukat na další díly :D

Pa :)

10. 1. 2013

10. ledna 2013 v 12:30 | LuCa.. píše x) |  My Diary

Ahojky všichni :)

Tak jakpak se máte? No já docela fajn. Naposledy jsem psala předevčírem, tak to napravím dnes. V úterý večer jsem šla ještě s mámou, když přišla z práce, k babičce. Byla tam skoro celá rodina :D Po devátý jsme jeli domů, s tetou. Musela jsem ještě umýt nádobí. Včera jsem necvičila, jelikož jsem na to neměla náladu. Zkoukla jsem pár dílů O.C., takže mi zbývá ještě asi 7 dílů a mám shlédnutou první sérii. Taky jsem vysála obývák a zametla kuchyň. K obědu jsem dělala rýži s kuřecím masem. Kolem 6. večer jsme šli s přítelem na oslavu - tátovo a ségry - takže jsme bavili, jedli a pili, nejdřív jsem nechtěla moc jíst jo, ale tam to na mě přímo křičelo "Lucko, sněz mě" ze všech stran. Babička udělala mini langoše, máma zase zapečenej chleba se sýrovou pomazánkou - ten miluju ♥ Jestli chcete napíšu Vám recept, ptž je to vážně něco a hodí se to na takové oslavy :) Taky tam byli bramburky a obložený talíř, no a nakonec zelenina :D Kolem 10. jsme přišli domů, já se osprchovala a šli jsme spát. Dnes ráno jsem si zacvičila na 30 minut, víc jsem nemohla, byla jsem unavená :D Zkoukla jsem nový díl PLL, konečně, byl super!!! Poslala jsem životopis na jednu práci, no tak uvidíme. Už mě to doma nebaví... Jdu se mrknout na jeden díl O.C. a pak dělat oběd - "ryba" a americký brambory.
AFFS oběhnu později odpoledne, takže pa :)
| © Sweetluc.blog.cz ~ Grafika, povídky, blog | LuCa.. |
~